Hidegburkolás

A hidegburkolás nem csak esztétikai szempontból fontos otthonunk számára. Egy profi burkoló által elkészített burkolat hosszú éveken keresztül bírja a strapát. Természetesen kellő ápolás mellett. Ma már a burkolat lerakása nem számít bonyolult feladatnak. Olyanok a segédanyagok és az alapanyagok is, hogy még a legkevésbé hozzáértő kezek is jól tudnak velük dolgozni. Azonban ha hosszú távon gondolkozunk , akkor mindenképpen szakemberre bízzuk a burkolat elkészítését.

Hidegburkolás, melegburkolás, avagy mit csinál a burkoló?

A hidegburkolás meghatározza otthonunk jellegét, hangulatát. A burkoló munkáját többféleképpen lehet csoportosítani. A legalapvetőbb szempont a kültéri és a beltéri burkolatok elkészítése között van. A különbség mindenki számára egyértelmű. A kültéri burkoló a házon kívüli területtel foglalkozik, míg a beltéri a házon belül dolgozik.
A beltéri burkolatokat tovább lehet csoportosítani, van a hidegburkolás és vannak a meleg burkolatok. A kettő közötti különbséget legalapvetőbben a felhasznált anyagok adják. A hidegburkolás olyan anyagokat használ, amelyek valamilyen ásványi anyagok keverékéből állnak össze. Ezek nagyon sokfélék lehetnek, keményebbek, ellenállóbbak, mint a melegburkolat anyagai. Hidegburkolást a házon belül a konyhában, a fürdőben, előszobában, nappaliban, de akár a hálóban is végezhető.

A melegburolásnál használt anyagok szintén sokfélék lehetnek, legjellemzőbben fapadlók, parketták, laminált padlók, lambériák szoktak előfordulni. A melegburkolás a hálószobákban a legjellemzőbb, de mindenki igényeinek megfelelően alakíttathatja ki otthonát.

A két típusú burkoló munka között nagyon fontos különbség az, hogy míg a melegburkolást csak vízszintesen a padló burkolásához alkalmazzák, addig a hidegburkolást, függőlegesen is csinálhatják, fürdők, konyhák, folyósók burkolásánál.


Kövess a Facebookon!