Üvegmozaik burkolás

Az üvegmozaik burkolás népszerű, de nem olcsó a burkolat. Az üvegmozaik alapanyagát tekintve üveg, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Hátránya gyakorlatilag csak a ragasztásban, és a darabolásban nyilvánul meg. Előnye viszont, hogy sav és lúgálló, akár képeket is kirakhatsz belőle, kopásálló, valamint kisebb íveken is jól mutat. Könnyebb felrakni mint a csempét, és nagyobb terhelést bír ki, valamint lényegesen könnyebb is.

Az üvegmozaikról

Az üvegmozaikból többfajta méret létezik, az 1*1 cm-estől kezdve a 10*10 cm-esig.
Az üvegmozaik kétféle kivitelben vásárolható meg. Az első esetben a mozaikszemek hátára van egy üvegháló ragasztva, a második esetben az üvegmozaik színére van ragasztva egy papír.

A hálóra ragasztott előnye, hogy felragasztáskor azonnal látszik a végeredmény. Sajnos azonban rengeteg hátránya is van. Mivel az üvegmozaik szemeket a háló fogja, amennyiben valamit a gyárban elrontottak (nagyon ritkán de előfordul), akkor nem lehet síkba állítani a mozaikszemeket, fogas lesz a burkolat. Tehát az egyik szem kiljebb áll, a másik kicsit beljebb van, ami azonkívül hogy csúnya, a tisztán tartása is problémásabb. Továbbá amennyiben meg kell vágni a táblát, azt nehezebb megtenni, ugyanis általában a háló mögött már a szigetelés található, amit viszont nem szabad megsérteni.
A “papíros” mozaikot könnyebb szabdalni, viszont míg a papír takarja nem látni az esetleges hibákat, ezenkívül némi plusz munkát jelent a papír és maradványainak (ragasztó) eltávolítása.
Én a papíros üvegmozaikot ajánlom, amit olyan helyen érdemes megvásárolni, ahol legalább 1 négyzetméter ki van rakva, így látható a színe.

Míg a csempének elég egy vakolt fal, addig a mozaiknak glettelni kell. A tényleges üvegmozaik burkolás elkezdéséhez tisztázni kell a feladatot. Amennyiben medence, akkor kötelező, zuhanykabinba ajánlott beépíteni a vízszigetelést. A konyhánál a falra ragasztott mozaiknál ennek persze nincs értelme.


Kövess a Facebookon!